ZOO Wroclaw Pawilon edukacyjny

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Pawilon edukacyjny

  Edukacja
WAŻNE!

W trosce o Państwa bezpieczeństwo pawilon"Klimat, Zwierzęta, Ludzie" jest chwilowo nieczynny.
Dziękujemy za wyrozumiałość.


Obok wejścia głównego do zoo znajduje się pawilon bez zwierząt. Został otwarty 18 grudnia 2015 roku. Nosi nazwę "Klimat, Zwierzęta, Ludzie" i poświęcony jest kwestiom zmian klimatu oraz ich wpływie na bioróżnorodność obszarów polarnych.
Tematem pawilonu jest także wpływ zachowań konsumenckich (negatywnych i pozytywnych) na  klimat, co przyczynia się do utrzymania bądź zachwiania bioróżnorodności wspomnianych obszarów. Jest to pierwszy w zoo pawilon bez zwierząt, ale za to wypełniony instalacjami i stanowiskami interaktywnymi, które służą samodzielnemu zdobywaniu wiedzy. Koncepcja wystawy została opracowana tak, aby powiązać ją tematycznie z kampanią na rzecz ochrony obszarów polarnych „Dwa bieguny - cały świat” (EAZA Campaign "Pole to pole"), zrealizowaną pod auspicjami Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, którego członkiem jest ZOO Wrocław.
Pawilon Klimat, Zwierzęta, Ludzie

Pawilon powstał w ramach projektu pn. "Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych, realizowana zgodnie z misją wrocławskiego ogrodu zoologicznego", który korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Zapraszamy do zapoznania się z kampanią "Dwa bieguny, cały świat" na stronach ZOO Wrocław i EAZy, serwisem projektu www.2bieguny.pl, a także profilem na facebooku.
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider