Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

ZOOspotkania

  Edukacja
Od 1 kwietnia do końca sierpnia wrocławskie ZOO wprowadza  cykl spotkań z edukatorami. Spotkania będą tematycznie związane z określoną grupą zwierząt.
Celem spotkań jest wzbudzenie u uczestników ciekawości światem zwierząt i nakłonienie do ekologicznych postaw. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję dotknąć czaszek, jaj, skór, piór różnych zwierząt, posłuchać o ich niezwykłych cechach, a także nauczyć się zasad świadomej konsumpcji czy sposobów oszczędzania nieodnawialnych źródeł energii.
Spotkania przygotowano tak, aby zaciekawić dzieci i dorosłych. Każde zaczynać się będą w sobotę (poza świąteczną – 15.04) o 11.00 w sali edukacyjnej w Afrykarium, potem edukator będzie czekał na chętnych w określonych punktach w terenie. Udział jest bezpłatny i nie ma rezerwacji – obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Na aktywnych uczestników czekają niespodzianki.

HARMONOGRAM ZOOspotkań

Maj 2017

Temat bioróżnorodność lokalna - kampania "Let it Grow". Gatunki rodzime: żubr, niedźwiedź, ryś, żbik, wilk, foka.

Istnienie człowieka w środowisku naturalnym zależy od obecności wielu gatunków roślin i zwierząt, czyli od bioróżnorodności. Nasza działalność także wpływa na ich los, niestety, często negatywnie. Na majowych sobotnich spotkaniach zapoznamy Państwa z zagadnieniami lokalnej bioróżnorodności i przedstawimy dzikich, tajemniczych i coraz rzadszych przedstawicieli polskiej fauny.

20 maja spotkaj się z edukatorem w ZOO i dowiedź więcej na temat ciekawych, ale coraz rzadziej spotykanych gatunków ssaków występujących  w polskich górach, puszczach i nad morzem.
UWAGA ! Spotkanie zaczynamy w Salce edukacyjnej w holu Afrykarium od ciekawej gry edukacyjnej dla wszystkich zainteresowanych.
Czerwiec 2017

Zwierzęta Afryki - tematyka zwierzęta sawanny i lasów tropikalnych, 17 czerwca nawiązujemy do Dnia Walki z Pustynnieniem i Suszą, 24 czerwca nawiązujemy do Dnia Żyrafy (21 czerwca).

Gatunki: żyrafy, zebry, lwy, antylopy likaony, okapi

Lipiec 2017

Zagrożenie dla zwierząt Azji - nielegalny handel, 29 lipca nawiązujemy do Dnia Tygrysa.

Gatunki: tygrys, nosorożec, gibony, makaki, panda

Sierpień 2017

Bioróżnorodność lokalna, 5 sierpnia nawiążemy do Dnia Pszczoły: 8 sierpnia.

Gatunki: żubr, niedźwiedź, ryś, żbik, foka.

ZOOspotkania

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider