Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

ZOOspotkania

  Edukacja
Od 1 kwietnia do 31 sierpnia wrocławskie ZOO wprowadza  cykl spotkań z edukatorami. Spotkania będą tematycznie związane z określoną grupą zwierząt.
Celem spotkań jest wzbudzenie u uczestników ciekawości światem zwierząt i nakłonienie do ekologicznych postaw. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję dotknąć czaszek, jaj, skór, piór różnych zwierząt, posłuchać o ich niezwykłych cechach, a także nauczyć się zasad świadomej konsumpcji czy sposobów oszczędzania nieodnawialnych źródeł energii.
Spotkania przygotowano tak, aby zaciekawić dzieci i dorosłych. Każde zaczynać się będą w sobotę (poza świąteczną – 15.04) o 11.00 w sali edukacyjnej w Afrykarium, potem edukator będzie czekał na chętnych w określonych punktach w terenie. Udział jest bezpłatny i nie ma rezerwacji – obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Na aktywnych uczestników czekają niespodzianki.

HARMONOGRAM ZOOspotkań


Lipiec 2017
soboty oprócz 15 lipca.

Zagrożenie dla zwierząt Azji - nielegalny handel. 29 lipca nawiązujemy do Dnia tygrysa.

Gatunki: tygrysy, nosorożce, gibony, pandy małe, słonie.

Zapraszamy na  spotkanie, które odbędzie się 1 lipca. Zaczynamy jak zwykle w salce edukacyjnej w Afrykarium o godzinie 11.00.
Potem zapraszamy na spotkania z edukatorem przy wybiegach poszczególnych gatunków zwierząt azjatyckich w starej części ZOO (zaczynamy w terrarium) wg harmonogramu poniżej.
Przypominamy, że udział w spotkaniach jest bezpłatny (obowiązuje tylko zakup biletu wstępu do ZOO), wszyscy chętni są mile widziani, wystarczy pojawić się w wyznaczonym miejscu o określonej porze. W razie złych warunków pogodowych spotkanie może zostać odwołane.


Sierpień 2017

Bioróżnorodność lokalna, 5 sierpnia nawiążemy do Dnia Pszczoły: 8 sierpnia.

Gatunki: żubr, niedźwiedź, ryś, żbik, foka.

ZOOspotkania

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider