Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Wystawa Wildlife Photographer of the Year

2017-10-20
Wystawa Wildlife Photographer of the Year

Chronimy lepiej to, co znamy i kochamy, dlatego warto poznawać świat dzikiej przyrody.

Często podkreślamy wkład naszego zoo w ochronę środowiska. Nie tylko w ramach współpracy z takimi organizacjami jak SANCCOB w RPA, Lemur Rescue Center na Madagaskarze, Katala Foundation na Filipinach czy Giant Armadillo Project w Brazylii. Stawiamy również mocno na edukację w tym zakresie, bo to od niej zaczynają się zmiany.

Od czwartku, 19 października 2017 r., przed wejściem do Afrykarium (na podcieniu), trwa wystawa 60 najciekawszych zdjęć z 15 ostatnich edycji konkursu Wildlife Photographer of the Year (2002 – 2016). To największy i najbardziej prestiżowy na świecie konkurs fotografowania dzikiej przyrody, którego organizatorem jest londyńskie Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum). Pierwszy konkurs odbył się w 1964 roku, z zaledwie trzema kategoriami i 600 zgłoszeniami. Za to w 2017 r. do konkursu zgłosiło się już ponad 50 000 fotografów z 92 krajów! Do ścisłego finału trafiło zaledwie 13 prac, z których 17 października wybrano to jedno, najlepsze.

Konkurs dedykowany jest miłośnikom natury, którzy w unikalny sposób prezentują jej piękno, od oceanicznych głębin, po podniebne przestworza. Każde zdjęcie to osobna historia, często prezentująca trudne tematy związane z wymieraniem dzikiego życia naszej planety, które poruszają do głębi.

Wystawa potrwa do 27 listopada 2017 r.

Partnerzy

Bootstrap Slider