Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

WILD RUN Ratujmy zwierzęta Afryki

2017-10-13
WILD RUN Ratujmy zwierzęta Afryki

WILD RUN 2017 za nami! W minioną sobotę odbyła się pierwsza edycja WILD RUN Ratujmy zwierzęta Afryki. Ideą biegu charytatywnego po wrocławskim zoo było zebranie funduszy na projekty ochrony afrykańskich gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.

WILD RUN 2017 za nami!

W minioną  sobotę odbyła się pierwsza edycja WILD RUN Ratujmy zwierzęta Afryki. Ideą biegu charytatywnego po wrocławskim zoo było zebranie funduszy na projekty ochrony afrykańskich gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Chcąc zachować bogactwo Czarnego Lądu wrocławskie zoo, wraz z Fundacją DODO, wspierają całe ekosystemy, w których mieszkają m.in. manaty, okapi, oryksy szablorogie, fenki, gerezy angolskie, pingwiny przylądkowe oraz lemury katta z pobliskiego Madagaskaru. By pomoc była efektywna, skupiają się na tych rezerwatach, które mają doświadczenie oraz sukcesy w ochronie przyrody.

Dzięki WILD RUN przybliżyliśmy setkom ludzi tragiczną sytuację  rzadkich  i wyjątkowych gatunków. Udało nam się też zebrać ponad 15 000 zł. Tę niebagatelną kwotę rozdysponujemy wśród najbardziej potrzebujących organizacji, działających na rzecz ratowania zwierząt w miejscu ich występowania – komentuje Anna Mękarska, prezes Fundacji DODO

Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udostępniono 750 miejsc w puli podstawowej, które rozeszły się w ciągu 9 dni od rozpoczęcia zapisów. Taki wynik przy pierwszej edycji to ogromny sukces, dlatego już dzisiaj wiadomo, że w 2018 roku pobiegniemy dla zwierząt Azji. Data oraz szczegóły opublikowane zostaną jeszcze w tym roku na www.wildrun.eu

W biegu głównym na dystansie niespełna 10 kilometrów ostatecznie udział wzięło 697 osób. Organizatorzy przygotowali też atrakcje dla najmłodszych. Na 100 metrów, w biegu Pingwinka ścigały się maluchy w wieku od 3 do 5 lat. 200 metrów do pokonania miały dzieci w wieku 6-8 lat, walcząc o ekomedal z lemurem.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, a puste brzuchy biegaczy po biegu napełniło Bistro Laguna z Afrykarium.

Ogromnie cieszymy się sukcesem pierwszego dzikiego biegu po naszym zoo. Wspominając uśmiechnięte twarze zawodników z niecierpliwością czekamy na kolejny, a z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w ten wyjątkowy dzień. Daliście nadzieję na przetrwanie niesamowitym gatunkom Czarnego Lądu – dodaje Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zasoby naturalne Afryki eksploatowane są i niszczone bez umiaru. Na skutek kłusownictwa, rabunkowego wydobycia szlachetnych minerałów, ropy naftowej i gazu oraz „dzikiej” urbanizacji czy wojen już niedługo sawanny, pustynie, lasy deszczowe i okalające kontynent oceany mogą zostać tak zniszczone, że następne pokolenia nie będą już cieszyć się bogactwem tamtejszej bioróżnorodności.

Warto przypomnieć, że nie tylko biegnąc w WILD RUN można wesprzeć powyższe działania. Fundacja DODO zachęca do wzięcia udziału w zbiórce używanych (starych lub zepsutych) telefonów komórkowych. Dlaczego „komórki”? Bo to właśnie wydobycie cennych rud metali potrzebnych do ich produkcji jest jednym z powodów niszczenia siedlisk  i wymierania gatunków. Recykling telefonów pozwala nie tylko odzyskać rzadkie surowce i w ten sposób ograniczać degradację środowiska, ale również pozyskać fundusze na prowadzenie działań ochroniarskich w najbardziej zagrożonych rejonach.

Telefony można oddawać w Punkcie Obsługi Klienta wrocławskiego zoo, jak również wysyłać na adres Fundacji lub zoo. Więcej na: www.fundacjadodo.pl/pl/jak-mozesz-pomoc/oddaj-komorke

Partnerzy

Bootstrap Slider