Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Uratujemy 10 par ptaków!

2019-06-24
Uratujemy 10 par ptaków!

Znamy wynik finansowy koncertu!

Pierwszy w historii wrocławskiego ogrodu zoologicznego koncert charytatywny odbył się 13 czerwca 2019 r. w Centrum Sztuki IMPART. Zgromadził komplet publiczności, która wysłuchała 11 wykonawców. Dzięki zaangażowaniu pracowników zoo i artystów, którzy wystąpili bezpłatnie, zebrano aż 29 552,67 zł. Kwota w całości zostanie przekazana na jeden z projektów ramach kampanii „Milczące lasy".

- Na indonezyjskiej wyspie Jawa ma powstać 10 wolier, w których zamieszka 10 par zagrożonych wyginięciem gatunków ptaków śpiewających. To szansa na to, aby w naturalnych dla nich warunkach zwiększyć liczebność populacji i w przyszłości introdukować je do natury. Tak proszę Państwa, to dzięki Wam te ptaki będą miały szansę przetrwać. Dziękuję za to! – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

- Jestem dumna z naszego zespołu, że udało nam się zorganizować tak udany koncert, chociaż robiliśmy to pierwszy raz. Jestem bardzo wdzięczna artystom za to, że poświęcili swój czas, aby nas wysłuchać i wdzięczna za ich wielkie serca oraz wrażliwość, bo dołączyli do koncertu. Dziękuję też wszystkim, którzy uwierzyli, że warto przyjść na koncert – kupili bilety. Wszystko to sprawiło, że teraz możemy realnie uratować konkretne zwierzęta.  – podsumowuje Marta Zając-Ossowska, kierownik marketingu i edukacji.

W koncercie, przed 600 osobami, wystąpili: Kamil Bednarek i Staff, Abradab i DJ Jaroz, Anja Sei, Kasia Wilk, Marcelina, Nick Sinckler, Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Milomailo, EMOSE, MAPA, akompaniowali im: Hubert Radoszko, Tomasz Jędrzejewski, Żenia Betliński i Łukasz Sobolak. Kierownictwo muzyczne objął Dawid Majewski, a kierownikiem artystycznym była Anja Sei. Całość poprowadził Piotr Kędzierski.

Partnerzy

Bootstrap Slider