Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Remont dachu Ptaszarni

Remont dachu Ptaszarni

W sierpniu 2016 r. rozpoczął się remont dachu zabytkowego pawilonu Ptaszarni.

W przedwojennej części ZOO leży pawilon, gdzie eksponowane są liczne gatunki ptaków, głównie egzotyczne. Dodatkowo w wolierach zewnętrznych prezentowane jest między innymi ptactwo wodne, kuraki a w największej z nich majestatyczne: orzeł przedni i orłan.

Wnętrze pawilonu rozbrzmiewa odgłosami papug, spośród których jedyną w Polsce i najcenniejszą w kolekcji jest ara szafirowa  - krytycznie zagrożona wyginięciem. Jeśli zachowamy spokój, to może uda się podpatrzeć wyjątkowo płochliwą słonecznicę, która dopiero kiedy rozłoży skrzydła prezentuje wspaniały wzór, jaki układa się z jej piór.

W sierpniu 2016 roku ruszył remont dachu, a w planach jest również zmiana przestrzeni wewnątrz pawilonu. Odtworzony zostanie m. in. zabytkowy układ słupów oraz inne detale architektoniczne. W miejsce kilkunastu wolier powstaną trzy, z których dwie o powierzchni ponad 100 m2 i jedna około 40 m2. Po zakończeniu prac powstaną wielogatunkowe ekspozycje, wśród których będzie można podziwiać ptaki m. in. z Azji Płd.-Wsch., Ameryki Płd. oraz Nowej Gwinei.


Ptaszarnia - wnętrze przed remontem Ptaszarnia - wnętrze przed remontem 

Ptaszarnia w trakcie remontu dachu Ptaszarnia w trakcie remontu dachu Ptaszarnia w trakcie remontu dachu

Wizualizacje - Ptaszarnia po remoncie:
Ptaszarnia po remocie Ptaszarnia po remocie Ptaszarnia po remocie
Ptaszarnia po remocie Ptaszarnia po remocieWRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider