ZOO Wroclaw MILIONOWY GOŚĆ ODWIEDZIŁ ZOO

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

MILIONOWY GOŚĆ ODWIEDZIŁ ZOO

2018-08-17
MILIONOWY GOŚĆ ODWIEDZIŁ ZOO

Wczoraj rano (czwartek, 16.08.) wrocławski ogród zoologiczny odwiedził milionowy gość w 2018 roku.

Okazała się nim p. Lucyna, która przyjechała do zoo z Jeleniej Góry wraz z mężem i synem.

To już tradycja, że na wyjątkowego gościa czekają przed wejściem do zoo przedstawiciele Zarządu Zoo Wrocław oraz dziennikarze. Tak było i tym razem. Na milionową klientkę czekał z upominkami prezes Radosław Ratajszczak i dyrektor finansowy Grzegorz Kaliszczak.

 „Mamy dla Państwa miłą informację, w tym roku jesteście milionowymi klientami” – tymi słowami prezes Ratajszczak przywitał zaskoczonych gości.

- Ostatnio byliśmy we wrocławskim zoo, gdy nasz syn był jeszcze małym dzieckiem, a my byliśmy świeżo upieczonym małżeństwem – mówiła pani Lucyna  - Przyjechaliśmy, bo chcieliśmy zobaczyć, jak od tego czasu ogród się zmienił. Najbardziej interesuje nas Afrykarium. 

Pani Lucyna dostała trzy vouchery na karty roczne do ZOO Wrocław oraz zoogadżety, m.in. te związane z najnowszymi inwestycjami ogrodu, jak nowo otwarte Terytorium Panter czy powstające siedlisko dla wydr oraz związane z prowadzonymi kampaniami edukacyjnymi, jak „Milczące lasy Azji”.

Wrocławskie zoo od trzech lat jest na pierwszym miejscu wśród biletowanych atrakcji turystycznych w Polsce. Ma większą frekwencję niż np. Wieliczka czy Wawel.  Wysoka frekwencja utrzymuje się kolejny rok.

- W całej Europie ogrody zoologiczne odnotowują, z powodu upałów, spadek liczby odwiedzających nawet o ok. 30%. U nas to ok. 10%. – mówił Ratajszczak  - Szacujemy, że łącznie w tym roku odwiedzi nas ok. 1,6 mln klientów. 

Ogród we Wrocławiu to znaczące zoo w branży. Wyróżniają je sukcesy hodowlane oraz bogactwo i różnorodność zwierząt. To pierwszy ogród zoologiczny, w którym na świat przyszły dzioborożce palawańskie czy kuskus niedźwiedzi. To jeden z trzech ogrodów na świecie, w którym mieszka ponad 1.000 gatunków zwierząt. Do tego liczne inwestycje i remonty zmieniają go każdego roku.

Partnerzy

Bootstrap Slider