Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Gra terenowa w zoo

2018-08-06
Gra terenowa w zoo

Zapraszamy serdecznie do udziału w grze terenowej w naszym ZOO!

Choć wspólne spotkania w ramach akcji „Back to Nature” zakończyły się wraz z rokiem szkolnym, to my nadal działamy! Aby nie tylko uczestnicy naszych wspaniałych projektów mieli okazję przekonać się jakie fajne rzeczy robiliśmy, przygotowujemy zabawy terenowe w obrębie naszego zoo.

Pierwsza taka gra terenowa już za nami. W zeszły piątek, 03.08. w różnych punktach na terenie zoo pojawiły się  stanowiska. Łącznie było ich 6. Na każdym z nich trzeba było wykonać jakieś zadanie, by uzyskać pieczątkę. Tacy „opieczątkowani” uczestnicy naszej zabawy, jeśli wychodząc z zoo zwrócili się do Punktu Obsługi Klienta, otrzymywali drobny upominek.

Na niektórych stanowiskach trzeba było pogłówkować, wykonać (niezbyt trudne) ćwiczenia fizyczne; był nawet warsztat z budowy hoteli dla owadów. Taki hotelik można było zabrać ze sobą i zawiesić w ogródku. Ta gra terenowa to nie tylko pomysł na urozmaicenie wizyty w zoo. To zdobycie wiedzy o lokalnej (i nie tylko) bioróżnorodności, przełamanie stereotypów dotyczących zwierząt i realna pomoc przyrodzie. Czy można w prostszy sposób się do tego przyczynić? Chyba nie… Ale na pewno warto! Dzięki zdobytej wiedzy każda wycieczka do lasu, parku, czy nawet własnego ogródka może zamienić się w fascynującą, detektywistyczną wyprawę.

Przy tej okazji obchodzimy również Dzień Pszczoły. To słynące z pracowitości zwierzę zasługuje na naszą uwagę i troskę. Nie tylko dlatego, że osładza nam życie produkując miód. Inne produkty i usługi świadczące przez owady zapylające (nie tylko pszczołę miodną) są na wagę złota! Niestety, stoją one w obliczu licznych zagrożeń: utraty bazy pokarmowej, pestycydów, tępienia, itd. Dzięki hotelikom dla owadów stwarzamy im „lokale zastępcze”, umożliwiając przetrwanie. To właśnie tam skryją jaja i larwy w sytuacji gdy brakuje naturalnych kryjówek.

Następna gra: 10.08.2018. (piątek) w godzinach 11:00 – 14:00. Do gry można przystąpić z marszu, będąc na terenie zoo. Nie trzeba się nigdzie zapisywać. Zaczynamy w „europejskiej” części zoo, czyli niedaleko niedźwiedzi, rysi i żbików… Kto ma ochotę? Zapraszamy!

Projekt „Back to Nature – breaking barriers between city dwellers and wildlife”, dwukrotnie uzyskał wsparcie finansowe z Programu Nature Connect Grants (Fundacji Disney Conservation) dzięki WAZA (Światowemu Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów).

Partnerzy

Bootstrap Slider