ZOO Wroclaw Edukacja

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Edukacja

Zobacz również: Oferta wakacyjna - Lato 2020Ścieżki edukacyjneZOOQuestKampaniePoszukiwacze wiedzyKonkursyPawilon edukacyjnyMateriały edukacyjne dla nauczycieli i opiekunówGłównymi celami ogrodu zoologicznego są: ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem i upowszechnianie wiedzy z ekologii, biologii, ochrony środowiska i behawioru zwierząt. Cele te realizowane są na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są zajęcia edukacyjne, prowadzone przez cały rok, zarówno na terenie ZOO, jak i w sali wykładowej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ten temat w zakładce zajęcia edukacyjne.

Szczególnie zachęcamy do korzystania z naszego nowego tematu bezpłatnego "O wilku mowa" link do zajęć o wilkach, realizowanego na naszym nowoczesnym wybiegu z bogatą oprawą edukacyjną link do wilcza ostoja.

PROJEKTY EDUKACYJNE

Projekt Szkoła w mieście
ZOO Wrocław jest uczestnikiem projektu "Szkoła w mieście". Realizujemy zajęcia edukacyjne dla wszystkich placówek oświatowych z gminy Wrocław, uczestniczących w projekcie. Prowadzimy niecodzienne lekcje o tematyce przyrodniczej, biologicznej, ekologicznej, geograficznej oraz innych przedmiotów pokrewnych, w oparciu o podstawę programową danej grupy wiekowej. W zależności od tematu, zajęcia odbywają się przy wybiegach zwierząt, w pawilonach oraz dwóch salach edukacyjnych.

Dodatkową korzyścią jest możliwość zwiedzania całego zoo, łącznie z Afrykarium. Zachęcamy do skorzystania z zajęć prowadzonych przez pracowników Wydziału Edukacji lub do przeprowadzenia lekcji samodzielnie, przez nauczyciela.
Prosimy zapoznać się z tematami i cennikiem zajęć w  zakładce zajęcia edukacyjne.
Od września 2019 do maja 2020 ZOO Wrocław  wspólnie ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska realizuje projekt „Życie w drzewie – o ekologicznej roli drzew - zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej” z gmin będących członkami Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska. Punktem wyjścia do podjęcia  projektu jest odpowiedź na  problemy związane z pogarszającym się w wyniku działalności człowieka stanem środowiska naturalnego, a w szczególności postępującym wylesieniem Ziemi oraz coraz mniejszą ilością lasów naturalnych. Celem zajęć jest zwrócenie uwagi na złożone zależności występujące w przyrodzie na przykładzie znaczenia, jakie mają drzewa, ze szczególnym uwzględnieniem martwego drewna oraz zwiększenie świadomości uczestników na temat funkcji lasu, zwłaszcza lasu naturalnego. Zajęcia złożone są z dwóch części warsztatowej i terenowej i opatrzone są w broszury z zadaniami do realizacji podczas zajęć i do uzupełniania w  szkole lub w domu.

 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Wydział Edukacji
zoo-edukacja@zoo.wroc.pl
+48 71 34 07 109
+48 71 34 07 125 

od 7:00- 16:00
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider