ZOO Wroclaw Afrykarium najlepsze na 2018
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

Afrykarium najlepsze na 2018

2018-01-30
Afrykarium najlepsze na 2018

TOP 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce

Vortal dzieckowpodrozy.pl zaprezentował ranking 10 atrakcji dla dzieci w Polsce, które wybrali jego użytkownicy. W głosowaniu wzięło udział aż 16.000 osób, które wskazały m.in. Afrykarium jako najlepsze miejsce atrakcji dla dzieci.

dzieckowpodróży to blog i magazyn parentingowy, który w ciągu trzech lat zyskał ogromną popularność, dzięki rzetelnym poradom oraz opisom sprawdzonych miejsc wypoczynku rodzin z dziećmi na terenie kraju. O wielkości sukcesu świadczą chociażby statystyki odwiedzalności vortalu, w niespełna osiem miesięcy 2017 r. odwiedziło stronę ponad 2 mln osób.

Ranking przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym vortal wybrał 50 atrakcji najczęściej odwiedzanych przez użytkowników, z których użytkownicy wybrali TOP 10, w tym Afrykarium.

Afrykarium to największy pawilon na terenie wrocławskiego zoo i jego największa atrakcja. Od niemal trzech lat plasuje zoo na pierwszym miejscu atrakcji turystycznych Polski wg danych Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu. Kompleks obejmujący prawie 1,5 ha, gdzie w 21 basenach i akwariach mieszka około 5 000 zwierząt prezentujących niemal 300 gatunków. Mieszkają w nim głównie ryby, ale można tu spotkać również hipopotamy, pingwiny, krokodyle, mrówniki, golce i wolno fruwające ptaki. Ścieżka zwiedzania, o długości niemal kilometra, prowadzi przez sześć regionów Afryki, wtapiając się w charakterystyczne dla nich krajobrazy, doskonale oddane przez architektów.

Inne atrakcje ogrodu to m.in. ekspozycja fauny i flory rzeki Odry, a także ekspozycja Smoków Indonezji, gdzie można podziwiać największe na świecie jaszczurki. Mieści się tu również pawilon Terrarium z jedną z najbogatszych w Europie kolekcji gadów i płazów, a także Madagaskar z unikatową fauną i florą tej wyspy.  w zoo mieszkają także jedyne w kraju osobniki rzadkich gatunków, takie jak: manaty, okapi, kuskusy niedźwiedzie czy kanczyle filipińskie.

Wrocławski ogród angażuje się w ratowanie zagrożonych gatunków w środowisku naturalnym. Wspiera programy ochroniarskie, wysyła pracowników na akcje ratunkowe i prowadzi działania edukacyjne. Jest akredytowanym członkiem Światowego i Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, współpracuje też z Międzynarodową Unią Ochrony Przyrody. Wrocławskie ZOO współtworzy również Międzynarodowy System Informacji o Gatunkach Species 360 i stosuje zapisy Konwencji o Międzynarodowym Handlu Zagrożonymi Gatunkami Dzikiej Fauny i Flory (CITES).

ZOO Wrocław to najstarszy i najbardziej znany ogród zoologiczny w Polsce, w którym mieszka około 12 000 zwierząt reprezentujących ponad 1 100 gatunków.
Certyfikat TOP 10 na 2018

Partnerzy

Bootstrap Slider