Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILET Language:
Odwiedź:

25. Konferencja SEAZA na Filipinach

2017-11-13
25. Konferencja SEAZA na Filipinach

Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo, został zaproszony na 25. doroczną konferencję SEAZA. Tym razem członkowie Stowarzyszenia spotkali sięna Filipinach.

Doroczna konferencja SEAZA to najważniejsze spotkanie branżowe na kontynencie azjatyckim. Biorą w nim udział nie tylko ogrody zoologiczne i akwaria (oceanaria) z tej części świata, ale również organizacje non-profit działające na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jednym z uczestników konferencji jest Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

W tym roku spotkanie odbywa się w dniach 12-17 listopada 2017 r. w stolicy Filipin, Manili a gospodarzem jest Filipińskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (PHILIPPINE ZOOS & AQUARIUMS ASSOCIATION - PHILZOOS).

Tematem przewodnim konferencji jest "CELEBRATING LIFE! Ogrody zoologiczne i akwaria Azji Południowo-Wschodniej przybliżają przyrodę ludziom i ludzi naturze”. Konferencja ma na celu podkreślenie znaczenia instytucji zoologicznych w tym regionie, jako głównych ośrodków zachowania dzikiej przyrody oraz i jej ochrony.

Jest to jubileuszowe 25 spotkanie, a Radosław Ratajszczak bierze w nim udział nie tylko z ramienia zarządu WAZA, którego jest członkiem, ale również z racji pasji i wiedzy jaką posiada na temat azjatyckiej przyrody.SEAZA Conference 2017

Ratajszczak, na przełomie lat 1986/1987, jako pierwszy reprezentant krajów spoza „żelaznej kurtyny”  z sukcesem ukończył 10 tygodniowy specjalistyczny kurs zarządzania w zoo i hodowli zagrożonych gatunków w Jersey Wildlife Preservation Trust, ośrodku którym kierował wówczas sam Gerald Durrell. Ukończenie tak prestiżowego kursu stało się też przepustką do uczestnictwa w badaniach terenowych. W latach 1987 – 2004 przebywał wielokrotnie w Wietnamie, Indonezji i na Filipinach prowadząc m.in. badania  ginących gatunków langurów, waranów i jeleni. Z wypraw do Wietnamu przywiózł pierwsze w historii zdjęcia żywych langurów siwogłowych i rokselany tonkińskiej. Do dzisiaj południowo-wschodnia Azja, to obszar szczególnych jego zainteresowań.

SEAZA, czyli Południowo-Wschodnie Azjatyckie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów jest członkiem Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) o zasięgu regionalnym . Członkowie instytucjonalni pochodzą z krajów Południowo-Wschodniej Azji, a także z sąsiednich krajów, w tym z Tajwanu i Hongkongu. Członkowie stowarzyszeni pochodzą z różnych części świata, w tym z innych części Azji, Australii, Europy i Ameryki Północnej.

Partnerzy

Bootstrap Slider