KAMPANIA na Rzecz Ochrony Małp Człekokształtnych 2010/11

(KAMPANIA ZAKOŃCZONA)

 

Kampania trwała od 1 października 2010 roku do 30 września 2011 roku.

 

apecampaign

Małpy człekokształtne (goryl, szympans, orangutan, bonobo i 16 gatunków gibonów) są stale zagrożone wyginięciem na skutek licznych polowań, deforestacji (wycinania drzew) oraz chorób. Te piękne i majestatyczne zwierzęta znikną z powierzchni Ziemi, jeśli nie przyłączymy się do ich ochrony. Wszystkim gatunkom małp człekokształtnych grozi wymarcie. Większość z nich ma status EN (zagrożonych wyginięciem) lub CR (krytycznie zagrożonych wyginięciem). W niektórych przypadkach wymagają natychmiastowych działań ochroniarskich. Przykładem niech będą gibony z wyspy Hainan (Nomascus nasutus hainanus), które są na granicy wymarcia, gdyż zostało ich zaledwie około 20 osobników. Innym przykładem są goryle Cross River, których pozostało tylko około 400 sztuk.

 

Jeśli nie potrafimy ochronić małp człekokształtnych i ich środowiska, od którego zależą, to jak mamy ochronić resztę środowiska naturalnego na Ziemi?

 

Cel kampanii: uzyskać istotny i trwały wkład w podtrzymanie ochrony małp człekokształtnych i ich środowiska naturalnego.

 

Główne punkty kampanii:

 

  1. Zwiększenie ochrony środowiska naturalnego i zmniejszenie utraty siedlisk
  2. Zmniejszenie liczby polowań i nielegalnego handlu małpami, zarówno żywymi okazami, jak i wykonanymi z nich wyrobami
  3. Zmiana zachowań konsumenckich, które wpływają na liczebność małp i ich środowisko
  4. Zebranie 1 mln € na założenie fundacji, które wesprze finansowo ochronę małp człekokształtnych

3333_challenge_300 

1 mln € zebrany w trakcie trwania kampanii w całości zostanie przekazany na założenie fundacji, która będzie finansować projekty i działania ochroniarskie poświęcone małpom człekokształtnym. Zdajemy sobie sprawe, że jest to bardzo ambitny cel, który bez Waszej pomocy będzie trudny do osiągnięcia. Jeśli jednak 300 instytucji, bądź osób indywidualnych uzbiera 3,333 €, to jego realizacja staje się realna.

 

 

Po więcej informacji zapraszamy do zakładek imprez i konkursów w dziale edukacji.

 

Pełny tekst opracowania kampanii do pobrania tutaj.

 

Wizerunki małp człekokształtnych: szympans, bonobo, goryl i orangutan.

 

 

fundusz_1181

Zadanie o nazwie "Kampania na rzecz ochrony małp człekokształtnych" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wartość ogólna przedsięwzięcia: 33 628,83 zł netto

Wysokość i forma dofinansowania ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu: Dotacja - 28 057,74 zł netto

www.fos.wroc.pl

ZOO Wrocław sp. z o.o. ul. Zygmunta Wróblewskiego 1-5 51-618 Wrocław Poland tel. +48 71/348 30 24 fax. +48 71/348 37 68 NIP 898-216-74-37
Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Cookies.