AFRYKARIUM w styczniu

Na budowie działa ok. 20 podwykonawców, reprezentujących różne branże budowlane. Powstają przejścia dla zwiedzających z podłożem imitującym skały (artbeton), dekoratorzy wykonują skały na kolejnych ścianach i w głębinach zbiorników (bez wody). Trwa montaż lamp nad basenami i akwariami. Montowane są urządzenia grzewczo-wentylacyjne, przeciwpożarowe, windy łączące poziomy. Będą to windy towarowe oraz osobowe, dla zwiedzających. Dla zwiedzających montowane są także schody ruchome.

 

W podziemiach ustawiono już wielkie filtry, które napełniane są teraz specjalnym piaskiem, Z Holandii przyjechały wielkie pompy do wody morskiej. Większość elementów takich pomp wykonana jest z tworzywa sztucznego odpornego na sól.

 

Budynek jest w dalszym ciągu ocieplany i okładany płytami elewacyjnymi z corianu. Skończyły się już prace betoniarskie przy potężnej sadzawce przed wejściem.

 

Przy tak sprzyjającej pogodzie można jeszcze wykonywać wiele prac na zewnątrz obiektu. Teraz trwa utwardzanie plaż kotików i pingwinów oraz budowa dróg. Właśnie budowa dróg nieco utrudnia zwiedzanie ZOO, bo na niektórych odcinkach wkracza na teren, po którym poruszają się zwiedzający ZOO.  Prosimy więc o wyrozumiałość, a także skorzystanie z wyjątkowo tanich biletów, wprowadzonych z tego powodu na okres budowy dróg.  Do połowy lutego to utrudnienie powinno zniknąć, a droga ma być gotowa.

ZOO Wrocław sp. z o.o. ul. Zygmunta Wróblewskiego 1-5 51-618 Wrocław Poland tel. +48 71/348 30 24 fax. +48 71/348 37 68 NIP 898-216-74-37
Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Cookies.
Tłumaczeniem serwisu zajmuje się firma YELLOW.